NI certifikace z pohodlí domova

9. října 2020

Je to už vice než měsíc, co se z našeho brigádníka stal kolega na plný úvazek. Povedlo se mu úspěšně složit CLAD (LabVIEW Associate Developer), kde úspěšně zúročil znalosti, které během brigády získal.

Mrkněte, jaká to pro něj byla zkušenost a jak by na to šel v budoucnu!

Velký bratr Tě sleduje…

Těsně před zahájením zkoušky jsem se přihlásil do PSI online systému, odkud mě pověřený člověk sledoval přes webkameru a mou obrazovku. Součástí bylo i chatovací okénko, kde mi mohl v případě pochybností napsat.

Po připojení jsem byl vyzván k ukázání občanky před webkameru a taky jsem mu ukázal, že v místnosti není nikdo další. Pak test (konečně) začal.

LabVIEW Associate Developer

Co se týká samotné zkoušky, tak některé otázky byly docela zákeřné. Musel jsem občas najít nejen funkční řešení, ale řešení, které se k danému zadání hodí nejvíce. Naštěstí jsem nepodcenil přípravu a prošel jsem si všechny okruhy, takže jediné, s čím jsem opravdu zápasil, byl čas.

Zkoušku jsem udělal, to je hlavní 😉.

Online i příště?

Na začátku jsem moc nevěděl, do čeho jdu, což bylo docela frustrující. Jakmile jsem ale začal, řekl jsem si, že to je pohodička a není se čeho strachovat.

Pro příští zkoušky (CLD, CTD), na které se v následujících měsících budu připravovat bych chtěl také využít online platformu, protože mi to přišlo nakonec docela pohodlné. Především možnost nastavit čas zkoušky tak, jak mi to sedí. Navíc to muže ušetřit spoustu času, kterou člověk jinak stráví na cestě do certifikačního střediska.

Ladislav Tylich

Systems Engineer